Güzel günler sana gelmez, sen ona yürüyeceksin

Güzel günler sana gelmez, sen ona yürüyeceksin

Güzel günler sana gelmez, sen ona yürüyeceksin … Mevlana

Bir gün hiç istemediğin, hem de çok istediğin son gelir.
Bilirsin, o kapının arkasında bekliyordur seni.
Korkarsın o kapıyı açmaya, açınca karşılaşmaya. Ne diyeceğini bilememekten, içeri davet edip edemeyeceğinden emin olamadığından, arkana bakıp bırakamayacaklarından korkarsın… Bir yanın ise korkunun, olacağın önüne geçemeyeceğini bilir. Bir yanın gitmek ister, bir yanın önüne durur. Izdırap başlar tüm bedeninde… Bitişe gelmek böyle bir şeydir.

Yalnız kalmak istersin ya hani bazen. Kahveni alıp bir deniz kenarında oturmak, zihnine bir ayar çekmek istersin. Çok konuşan mantığın yormuştur her hücreni. Çok bilmek mi iyidir, yüreğinin sesi ile biraz dinlenmek mi? karar veremezsin… Bedenin işe karışmak durumunda kalır, biraz dur der. O, dur dedi mi her şey biter…
Düşünmeden konuşmak, dur durak bilmeden koşmak, başarmak zorunda hissetmek, dünyayı sırtında taşımak, güçlü olmak da kime göre, neye göre diye sorar diğer yanın.
Sen bırakamazsan bırakılırsın, vazgeçilirsin…
Vazgeçilmek zordur, acıtır. Yüreğin ağlar gözlerinden önce.
Hayat, sana bunu da öğretmek durumundadır kızma ona, kızma olana. Geç içinden ve sadece ilerle. Ancak böyle nefes alabilirsin. Öğrenilmiş zorluğu, bırakmak da sana kalmış. Biliyorsundur her başlayan bir gün son bulur. Son mu kötüdür, vazgeçilmek mi? Yoksa tüm bunlar senin derin anlamlandırman mıdır? Hepsi olabilir de artık ne önemi var.
Şimdi büyük bir nefes al, yaşadığın bu an ve bundan sonraları tam şu ana bağlı. Teşekkür et sana bunu yaşatanlara, acılarına, gözyaşlarına. Haksızlık edersen üzülür hayat. Biraz düşündüğünde hatırla istediklerini, gönlünün sesini. iStediğini yaşadın ve hep de yaşayacaksın. Daha kaç örnek olmalı ikna olman için, ikna etmen için.
Büyük sözler de söyleme derim ben. Bilmeyeceksin kimleri seveceğini, kimlere yeniden güleceğini, kimleri kalbine alacağını, kimlere hoşçakal diyeceğini.
Boşuna yorma güzel yüreğini. Hayat büyük, kocaman ve bilinmez.
Bilmeyi bekleme, bekleyip bulunacağını düşünme.

Hayat harekettir, hayat neşedir, hayat sevgidir, hayat bilinmezdir, hayat hediyedir. Sadece sana bakar, seni bekler. Hazırım dersen girer koluna seninle dans etmek için. Açar müziği sonuna dek, giyer en güzel kıyafetlerini, uçuşan etekleri ile koşar seninle, yormadan, kirletmeden.

Hiç görmediğin renkleri serer önüne, kahkaların ile çınlatır her yanı.
Tek bir şey söyler her daim, sen mutlu ol, ben seni sararım, yoluna ışık olurum.

Işığım aydınlığın olsun, yolun açık olsun…

Sevgi’de kalın,
Mari Camgöz Pektezol
www.instagram.com/maricamgoz

Comments are closed.
© 2020 | Copyright MarininEvi. All Rights Reserved.