Masal Bitti

Masal Bitti

marininevi_masalbitti
Tüm yaşam boyu her saniyemiz, dışımızda bulunan bilgileri sorgusuzca  bilinçaltımıza  kaydetmekle ilerliyor.
Çoğumuz bunun farkında bile olmadan,  büyük bir iyi niyetle yapıyoruz.


Bize okunan masallar,anlatılanlar,  her büyük aşkın sonunun ayrılık olması, hep güzel olanların kazanması, iyilik ve kötülük kavramları, ödüller, cezalar, alttan almalarımız, idareci olmamız bir sürü olgu bize usul usul  öğretildi. Kimi zaman bir sohbet esnasında, kimi zaman annemizin nasihatı, kimi zaman yatmadan önce bize okunduğu gibi bizim de çocuklarımıza okuduğumuz masallar ile…

Gerçekten gözümünü, gönlümüzün gözünü açtığımızda, söylediklerimizi gerçek anlamda duymaya başladığımızda, bazen ne kadar da zehirli tohumları istemeden de olsa , kendimize ve etrafımıza ektiğimizi görüyoruz. Şimdi dönüşüm vakti!!!

Bu tohumları değiştirmenin vakti, hayatı yeniden şekillendirmenin vakti. Arka kapakta değerli yorumları göreceksiniz, okuyacaksınız. Hepsine katılırken bir kez daha altını çizmek istediğim,  hiçbirşey için geç olmadığı ve yaşadığımız bu hayatın tekrarı olmadığı. Bu güzel hediyenin kıymetini bilmemizi hatırlatan kıymetli bir çalışma olmuş.

Yazarımızın ellerine ve yüreğine sağlık diliyorum….

Mari C. Pektezol
 Arka Kapaktan;
“İkbal Bayrak’ın bu eserini çok severek okudum. Masal Bitti bir roman havası estirerek bizi hayatla barıştırıyor. Hayaller, ülküler, umutlar ve beklentiler; ama hayatın gerçekliği çoğu kez bambaşka yerlere alıp götürür hepimizi. İkbal Bayrak işte tam da kırık hayallerle, umutsuzluklarla baş başa kalacakken mücadele etmenin, cesurca var olabilmenin yolunu açıyor. Masal Bitti, beyhude hüzünlenmelerin değil, ayakta kalmanın, direnmenin, yaşamaktan sevinç duymanın kılavuz kitabı…”
Selim İleri

“Yaşamımızı belirleyen nedir? Aşk mı, özgürlük mü, iyilik mi, başarı mı, huzur mu? Neyin peşinde koşarız hayatımız boyunca? Hangi anlam değerli kılar günlerimizi? İkbal Bayrak bu soruların üzerine kurmuş hayatla hesaplaşmasını. Yoğun koşuşturmacanın içinde farkına varmadan tükettiğimiz hayatımıza, şöyle bir soluklanıp, yeniden bakmamızı öneriyor. Masallardan, romanlardan, denemelerden alıntılarla yoğurduğu kitabında, asla geç olmadığını, hala kendimizi değiştirebileceğimizi hatırlatıyor. Ve yanlışları tek tek sergileyerek, nezaketle fısıldıyor kulaklarımıza; aç gözünü, çünkü tükettiğin ömrün tekrarı yok.”
Ahmet Ümit
 

© 2019 | Copyright MarininEvi. All Rights Reserved.