Yuvaya Yolculuk

Yuvaya Yolculuk

yuvayayolculuk

Geçirdiğimiz günler yoğun enerjilerin, değişim rüzgarlarının, uyanışların olduğu zamanlar. Olan her ne varsa hepimizin hayrına olduğunu bilsek de, zaman zaman kafamızın karışmasına engel olamıyoruz bazı günler. İşte bu günlerde, içimden bir ses beni yeniden bu kitaba yönlendirdi. Benim için özel kitapları, farklı zamanlarda yeniden okumayı severim. Geçmiş bir zamanda beni farklı şekilde etkileyen bir kitap, başka bir zamanda başka etkiler yaratabiliyor.

Anlamaya çalışıyoruz, anlaşılmak istiyoruz, anlamlandırmaya çalışıyoruz, bazen de her şeyin içinde kayboluyoruz. Bazen pes ediyor, kendimizi “kader”e teslime diyoruz.

“Kitabımızın kahramanı Michael Thomas’ta hayatının zorlu süreçlerinden birini yaşıyorken; anne ve babasını yakın zamanda kaybetmişken, sevdiği kadın tarafından terk edilmişken, sevmediği bir işte çalışırken, ekonomik olarak sıkıntı içindeyken, kendini sosyal yaşamdan ve insanlardan soyutluyor. İçinde bulunduğu depresyonun farkında olarak, mutsuz hayatına devam ediyor. Ta ki davetsiz bir misafir evine hırsızlık için girip, onun hayatının gidişatını değiştirene kadar.”

Hastanenin acil servisinde yatarken, verilen ilaçlarla uyutulurken Michael kendini bir vizyonun içerisinde buluyor. Bir insan olarak en çok istediği şeyin ne olduğu ona sorulduğunda; yuva’ya dönmek istediğini söylüyor. Yuva’ya dönerek elde etmek istediği şeyi şöyle tanımlıyor. “ Sevilmek ve çevremde sevgiyi hissetmek istiyorum. Huzurlu bir biçimde var olmak istiyorum. Çevremdekilerin endişelerine ve önemsiz, saçma ilişki ve etkileşimlerine maruz kalmak istemiyorum. Para konusunda tasalanmak istemiyorum. Azad edildiğimi hissetmek istiyorum. Yalnızlıktan bıktım, evrende ki diğer varlıklar için bir anlam ifade etmek istiyorum. Bir nedenden ötürü var olduğumu bilmek, semavi alemde ki görevimi yapmak ve Tanrı’nın planının doğru ve uygun bir parçası olmak istiyorum. Önceki gibi bir insan olmak istemiyorum.” Michael’in yuva tanımı bu şekilde. İstekler ve cümleler size de tanıdık geliyor mu?

 

Ben daha fazla açıklama yapmayayım diyorum ve bu müthiş kitabı okumanızı öneriyorum. Sizinde hayatınızda önemli bir yeri olacağını hissediyorum.

 

Sevgide kalın…

2 thoughts on “Yuvaya Yolculuk

Comments are closed.

© 2019 | Copyright MarininEvi. All Rights Reserved.