Reiki & EFT & Regresyon

Reiki & EFT & Regresyon

Reiki & Eft Çalışmaları hakkında sitemizde,  ön bilgi niteliğinde   bazı bilgiler yer almaktadır.

Bu çalışmalar,  her ay  düzenlenen  grup eğitimleri ve kişiye özel bireysel seanslar olarak ilerlemektedir.

marininevi_reiki

 

HER ŞEYİN ÖZÜ OLAN EVRENSEL ENERJİ

Reiki binlerce yıllık şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir enerji tekniğidir. Reiki Japonca bir kelimedir. Batıya ilk yayılmaya başladığında kısaca “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak tercüme edilmişse de daha derin anlamıyla Tanrısal farkındalık (Rei) tarafından yönlendirilen yaşam enerjisi (Ki) olarak tarif edilir.

Reiki kelimesinin tam karşılığı “yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi” anlamındadır. Bu Reiki için anlamlı bir yorum olmakta ve aynı zamanda Reiki’yi kullanan kişilerin tecrübelerini de yansıtmaktadır.

Reiki ellerin temasıyla gerçekleştirilen kolay ve güçlü bir şifa sistemidir.

Reiki onu oluşturan bilgi ile kendi kendini yönlendirmektedir. Reiki enerjisi evrensel, kendi iç zekası ve iç bilgeliği olan; pozitif, sevgi dolu, güçlü, etkili, sınırsız ve zamandan bağımsız bir enerjidir.

Yaşam enerjisi (Ki) evrende her zaman mevcuttur ve akmasına izin verildiğinde akar. Düzgün akarsa mutlu, dengeli ve sağlıklı oluruz. Akışta tıkanıklık varsa zihinsel, ruhsal ve fiziksel problemler baş gösterir.

 • Yaşam enerjinizi yükseltir.
 • Bilinçli farkındalık sağlar.
 • Bedenimizi, enerjimizi tanımamızı ve bunu doğru yönetmemize önemli bir araçtır.
 • Bütünsel iyileşme araçlarındandır.
 • Sevgi dolu yanımızı ortaya çıkarır. Sezgilerimizi, algımızı ve farkındalığımızı artırır.
 • Reiki ruhsal uyanış için bir kilometre taşıdır.
 • Reiki zihinsel, fiziksel ve ruhsal düzlemlerde DENGEYİ sağlar.
 • İnançtan bağımsız bir şekilde etkilidir. Reiki’ye inanın ya da inanmayın o etkili olacaktır. Sadece enerjiyi reddeden kişiye akmayacaktır.
 • Reiki bedenimizdeki ENERJİ KANALLARINI AÇAR. Toksinleri atmamıza yardımcı olur.
 • Reiki yöntemi gevşemenin en iyi yoludur. Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir. Stresleri çözerek doğal şifaya kavuşmanızı sağlar.
 • Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalıklara karşı korur ve bedenimizin kendini iyileştirme gücünü artırır.
 • Reiki şifası her varlıkta, insanda , hayvanda ve bitkide etkilidir. Bir mekanın enerjisini arındırabilir. Çevremizdeki diğer canlılara da faydalı olur.
 • Tıbbi tedavilerin yanında destekleyici ve tamamlayıcıdır.

 

Duygusal Arınma Tekniği-EFT öfke, üzüntü, endişe, korku gibi olumsuz duyguları, fobileri, geçmişten kalan tüm izleri, geleceğe ait endişeleri arındırmak için parmak uçlarıyla vücuttaki meridyen noktalara hafif vuruşlarla yapılan bir tekniktir.

Amerikalı bir klinik psikoloğun ve Amerikalı bir mühendis ve NLP uzmanının bulduğu bu teknik tüm dünyada psikologlar tarafından da uygulanmaktadır. EFT’nin başarı oranı %97dir.

• Duygusalarınma Tekniği-EFT cok hızlı, dakikalar içinde sonuç alınabilecek bir tekniktir.
• Hayat boyu güvenle her alanda kullanılabilir.

• Hayatında gelişim, huzur, aydınlık isteyenler bu teknikle kendi yaşamlarındaki tıkanıklıkları temizleyebilirler.

 

Duygusal ArınmaTekniği-EFT ile temizlenebilenecek konular çok geniş bir alan içermektedir. Bunlardan bazıları şunlardır:

• İlişkilerle ilgili sorunlar
• İş hayatıyla ilgili sorunlar (Başarısızlık korkusu, sunum korkusu, stres, endişe gibi)
• Fobiler (kedi, kopek, kapalı mekan, karanlık, uçak korkusu)
• Kilo sorunu
• Bağımlılıklar (sigara, yemek gibi)
• Sosyal fobi, topluluk önünde konuşma sorunları)
• Güvensizlik sorunları
• Cinsel problemler
• Fiziksel ağrılar (başağrısı, mide bulantısı gibi psikosomatik durumlar)
• Depresyon

 

Yaşadığınız HEP AYNI SORUN SÜREKLİ ÖNÜNÜZE ÇIKIYOR İSE, kafanız sürekli bir konuya takılmış ve orada kalmış iseniz, bazı konular sizi nedenini anlamadığınız şekilde derinden etkiliyor ise, bir şey var ama bu tam olarak NEDİR ve NASIL DÖNÜŞTÜRECEĞİNİZİ  bilemiyorsanız işte orada derinden yerleşmiş bazı DUYGULAR vardır. Bu duyguları bulmanız, onlara erişmeniz ve onları dönüştürmeniz ve kocaman bir huzur tadında boşluk hissetmeniz gerekir.

Bu duygular en derin kısma, BİLİNÇALTININ KÖKLERİNE  yerleşmiş olan bu duygular, bir süre sonra düşüncelerinizi kontrol eder, niyetlerinizi ve beklentilerinizi SINIRLAR ve yaşamınızı yönetir. Biriken bu duygular insan zihnini işgal eder, zihnin berraklığını engeller.

Kişi içinde bulunduğu mevcut durumu, olduğundan çok daha fazla oranda olumsuz olarak algılar.

Tüm eylemleriniz, davranışlarınız, motivasyonlarınız, alışkanlıklarınız, içinizdeki duygular tarafından ateşlenir ve beslenir. Görünürdeki kötü alışkanlıklar sadece buzdağının üstüdür. Alttan beslenen büyük bir güç vardır. Bilinçli zihin bunun üstesinden gelemez. Sadece alışkanlıkların değil tüm ruhsal, fiziksel sorunları besleyen de bedende birikmiş bozuk enerji olan bu duygulardır.

Birinin gelip bunların tozunu alması ve kapağını açıp içinde ne var? Diye merak etmesi ve var olanı önce görüp kabul edip sonra da dönüşmesi üzere gerekeni yapması gerekir…

Regresyon Hipnoterapisi ne yapmaktadır? Amacı bu en derinde yatan duyguları açığa çıkarmak ve sorun yaratan nedeni kökünden halletmektir. Duyguları boşaltmaya ve sevgiye dönüştürmeye başladığınız andan itibaren iyi hissetmeye başlarsınız. Çoğu zaman bu ilk seanstan başlayan bir süreçtir. 3-5 seans içinde (ortalama birer hafta arayla) belirgin değişimler ortaya çıkar. Bu sistem düşündüğünüzden, beklentilerinizden çok ama çok daha fazla etkilidir.

Bir çok alışkanlığa, fiziksel ya da ruhsal soruna bu SİSTEM’i uygulayarak MAKUL sürede son vermek mümkündür.

Hoşlanmadığınız bir çiçeği bahçenizden nasıl gönderebilirsiniz? Onu ancak kökünden çıkartıp bahçenizden göndermeniz halinde bu olur. Kök içinde kalmış ve siz çiçeği kopartsanız da kısa bir süre bu çiçekten kurtulduğunuzu “zannedersiniz”. Bu çiçek kendisini “besleyecek şartları yeniden bulur” ve yine bahçenizde yerini alır. O zaman asıl yapılması gereken aynı bu çiçek gibi bize fayda sağlamayan, hayatınızı kısıtlayan bu duyguları da “kökünden kopartıp” göndermektir… Yaşamınızın dönüştüğü en etkili dönemeç tam olarak burasıdır. Düşünceler, davranışlar bu dönüşümü tamamlar ve tüm bunların eş zamanlı olması “Holistik Denge” & “Holistik Dönüşüm” ü yaratır. Yani değişim hem zihinde, hem düşüncede, hem duyguda hem de ruhta olduğu zaman artık gerçek anlamıyla gerçekleşmiştir ve artık o tamamen “sizindir”.

Kimseye ihtiyaç duymadan artık hayatınızın hakimi, yönetmeni siz olursunuz. Bunu defalarca deneyimledim ve her defasında duyduğum heyecan bu satırları yazarken yüreğimi ısıtıyor….

Duygularla çalışmak bilinçaltıyla çalışmak demektir. Bilinçaltı unutmak istediğimiz, bizi üzen, bizi derinden etkileyen bu duyguları çok derinlere gömer… Bunu yaparken de tek istediği aslında bizi “mutlu etmektir”. Yalnız bilinçaltı bizi aynı zamanda “an’da” tutar. Kısa mutluluklar onun için önemlidir. Ta ki yürek bir şeyler eksik dediğinde işte o derindeki duygular eninde sonunda yukarı çıkacaktır, bu duyguların dönüşümü aslında hayatınızın dönüşümüdür… Duygular temizlenir, bedenden akar, zihinden akar, yürekten akar ve birden inanılmaz bir rahatlık, boşluk ve tarifi değişken bir mutluluk& huzur içinizi kaplar. Temizlenmiş duygular kişiye zihinsel berraklık kazandırır. Çünkü zihinden büyük bir yük kalkmıştır. Burada zihin derken sakın sadece beyninizi düşünmeyin. Tüm bedenimizi, tüm duygu, düşünce ve davranış kalıplarımızın toplamı kastedilmektedir. Yani duyguyu çözününce değişim kendiliğinden gelir. Kısıtlar kalkar, kişi eyleme geçmeye hazırdır artık…

Eski bir deyiş şöyle der. “Özgürleşmeden ne kadar kısıtlanmış olduğunuzu anlayamazsınız.”

Seanslar dönüşüm yaratır. Bu bir süreçtir ve seanslardan sonra da dönüşüm devam eder. Seanstan çıkmış bir kişi yeni duyguları ve berrak zihni ile yaşama farklı bakmaya başlar. Kişilerin seans esnasında duygularını yaşamaları, boşaltmaları ve bu rahatlamanın etkisiyle değişmelerini görmek inanılmaz bir mutluluk… Her birey kendi deneyimini yaşar bu seanslarda. Her deneyim kendine özeldir ve kendi sürecinde ilerler. Ve bu değişim artık seans sonrası da yaşanacaktır, bu değişim kişinin gözlerinde çok net görünür. Kendisi hisseder, çevresi fark eder.

Yeni bir dönem kişi için başlar ve eşsiz bir farkındalık süreci… Seansın sonunda size bu kadar sorunu hangi olay ve duyguların yarattığını artık bilirsiniz, anlarsınız. Yaşamınızı geçmişinizin ne kadar derinden etkilemekte olduğunu gerçek anlamıyla fark edersiniz.

VE “yeni siz” olarak yaşamınıza kaldığınız yerden farkındalıkla, mutlulukla, kendinizi severek, yaşamınıza sahip çıkarak “devam edersiniz”

Mari C. Pektezol Enerjist & Yaşam Koçu

Kaynak : Dr.Bülent Uran

© 2019 | Copyright MarininEvi. All Rights Reserved.