Sınırın, Sınırsızlığındır…

Sınırın, Sınırsızlığındır…

marininevi_moragac

Hiç tanımadığın biri için ne yapardın? Hiç düşündün mü…Bu kişinin senin yardımına çok ihtiyacı varken ama bundan kendisinin de haberi yokken,  sana gelinse ve senden bu kişi için neler yapabileceğin sorulsa…Bir düşünmeni istiyorum, gerçekten neler yapardın? Neler yapabilirdin?

 

 

Hani hep deriz ya iyilik yapmak çok güzel bir şey diye, bazılarımızın para ile yaptığı iyilikler benim şu anki konum değil. Ben yürekten,  hayatını dibine kadar katarak,  neler yapabileceğini düşünmeni istiyorum. O kişi eğer hayatta hiçbir şeyi hiç görememişse, hiçbir sesi duyamıyor ise ve bunları dile getiremiyor ise yani hayatı tek bir renkten ibaret ise, siyah, sade ve sadece siyah, her şeyin anlamı bu kişi için siyah ise…

 

 

Her dokunuşa bir anlam verebilmek, her görüntüyü kendi düşüncesi ile görebilmek ve ona kendi formunu özgürce verebilmek, kendi dünyasını tek tek, tuğla tuğla kurmak, çok kolay gözükmüyor, hatta hiç  kolay değil diye düşünüyorum, bilmem imkansız, sadece düşünüyorum… Ama bu yolda ona gönüldaş olacak insanların önemi belki de asıl önemli olan, düştüğünde onu kaldıracak bir elin olduğunu bilmek, yanında bir nefesin varlığını hep bilmek, o kişinin görmeyen gözleri, duymayan kulakları olması onu hayata bağlayan tek halat…

 

Bir kişi düşünün kendi hayatını bir kenara bırakmış ve tek bir amacı var;  bu kişiye her şeyi yeniden öğretmek, dünyasını inşa etmesine kum ve kürek  getirmek ve birlikte ilk harcı yapıp tuğlaları dizmek olmuş… Yaratan da yardımcı olan da ayrı hayalleri görseler de aynı duyguda birleşebilmek, tek bir düşünce olabilmek ne muazzam bir duygu, düşünüş, hal… Sadece hayal ediyorum, bilmiyorum… Böyle yüce bir durumu hayal etmekte bile zorlanıyorum, oysa yaşamda asıl başarılar bunlar gibi geliyor. Yaşamlarına almadıkları TEK kelime ise İMKANSIZ… Evet, imkansız diye bir kelimenin anlamını ne öğreten biliyor ne öğrenen…Hangi kelimeleri hayatınızdan çıkartmak isterdiniz, düşünün… Düşünün ne kadar küçük konular büyüyüp bizi sarmalıyor ve biz bunları sorun zannediyoruz. Acaba böyle olunca kendimizi daha mı önemli hissediyoruz bilmiyorum, düşünüyorum…

 

 

Bir bireyken, her şeyi düşünebiliyorken, sağlıklı bir bedene sahipken ve bir kalbimiz ve bir ruhumuz varken nedir bizi açmazlara sokan… Nedir kendimize vermediğimiz bu huzur, nedir? Kimdir bu huzurun sahibi, bu kadar zor biri mi ki ondan bunu istemek bizi bu kadar yoruyor, korkutuyor.

 

Kimler var bu dünyada nefesini bile tek başına alamayan, kimler var bu dünyada yapayalnız, kimler var bu dünyada, bu dünyayı hiç görememiş, hiç dokunamamış, hiç duyamamış…. Şimdi lütfen sen de kendine bir bak, dokun eline, dokun gözlerine, dokun lütfen… Onları hiç görmediğini gör, ne kadar eşsiz olduğunu gör ve ne kadar da aslında bir hiç.. Bunu söylerken amacım seni yok saymak, değersiz hissettirmek değil bu benim bakış açım hiç olmadı.

 

Sadece dikkatini çekmek istediğim, koca bir evrende bir toz tanesi kadar yerimizi bile hayal edersek, nedir bu kadar büyüttüğümüz, nedir böyle bir yerlere koyamadığımız, nedir bu kadar kazdığımız derin kuyu, nedir?

 

Gerçek özgürlük senin içindedir, bunu bir başkasından sana verilmesini beklemek ise boşa kaybettiğin zaman olacak. Sınırın sınırsızlığındır… Huzurun, ucu bucağı olmayan yüreğinden akan sevgindir.

 

Dünyan ise sadece senin renklerinle sana özel, kimseden bir izin almaya da gereğin yok hangi çiçeğin ne renk olacağına dair, senin gökyüzünün rengi mavi de olmak zorunda değil.. Sen tamamen özgürsün, özüne dokun ona sarıl yeter. O sensin, her şeyinle sensin. Başka da yok senden, bu değil mi seni eşsiz ve değerli yapan. Artık aynı karelere bakmayı bırak, artık aynı kitapları da okumayı.

Artık yürü ve etrafına bak.

 

Bak seni bekleyen kimleri göreceksin, senden öğrenmeyi bekleyen kalpleri göreceksin, yolunda karşına çıkacak öğretmenleri göreceksin. Ne zaman ki artık sen tamamen sensin işte o zaman büyüyeceksin ve işte o zaman ilk nefesini alacaksın.

 

Hadi, yolun açık olsun, ışık ve sonsuz sevgi seninle….

Comments are closed.
© 2019 | Copyright MarininEvi. All Rights Reserved.